ZELENÉ KOŘENÍ

31. května 2008 v 16:49
Bylinky se jako kořeninové rostliny používají k vylepšení chuti pokrmů již od samého zrodu kuchařského umění, tak jako koření. Bylinky jsou listy čerstvých nebo sušených rostlin, zatímco mezi koření se zařazují i aromatické části -pupeny, plody, semena, kořeny nebo kůra. Oba pojmy se mohou překrývat a kombinace bylinek a koření dává jídlu tu správnou chuť a vůni. Existují záznamy, které potvrzují velmi ranou znalost pěstování a použití bylinek v Egyptě, Číně, Indii, Arábii, Persii a Řecku, kde jejich používání v kuchyni zůstalo pevně zakořeněnou tradicí.

Sběr a pěstování bylo vždy klidnou a pokojnou činností, ale i pohnutkou významných událostí. Hledání cesty za novým kořením bylo vlastně příčinou toho, že Kolumbus objevil Ameriku a tím pro nás i papriku. Každá bylina má svou vlastní individualitu, účinkuje osobitým způsobem, ať už jde o malé množství bylinek přidaných do pokrmu, éterický olej v aromalampě, bylinné koupele a zábaly, ochucené octy a oleje, voňavou kytičku koření na stole. Každá vůně, kterou vědomě vnímáme, v nás zanechává vzpomínky a všechny důležité události doprovází určitá vůně. U mojí babičky voněly skříně levandulí, na zahrádce s v květináčích si pěstovala všechno známé koření, vařila mi heřmánkový a mateřídouškový čaj, koprovou omáčku a chlebíček sypala pažitkou. Všichni dobře známe svěží vůni meduňky a máty, kořeněnou vůni kopru a majoránky bez kterých bychom si vaření už dnes nedovedli ani představit.
Jako zahradní rostliny jsou bylinky výhodné svou nenáročností na pěstování, většinou nevyžadují speciální půdní ani jiné podmínky. Sušené bylinky můžeme mít po celý rok, ale ty voňavé, doma vypěstované, uřezané těsně před přidáním do pokrmů, tak ty jsou nejlepší! A můžeme je nejen vychutnat, ale využít i jiných jejich vlastností: meduňka posiluje nervy, snižuje stres, podporuje soustředění, majoránka podporuje chuť k jídlu a uklidňuje, tymián posiluje paměť a dodává energii - název pochází z řečtiny, znamená odvahu a proto Řekové dávali svým bojovníkům před bitvou věnec z tymiánu. A dobromysl -oregano? Oregano obsahuje desinfekční silici a jeho vůně se doporučuje tomu, kdo je vyčerpán a má mnoho starostí. V řečtině oreganum znamená "potěšení z hor" a není toho italská pizza dokladem? Máta stimuluje, dodává sebevědomí, zostřuje pozornost. Jedna bylinka je ale známá méně:
Aloisie trojlistá Aloysia triphylla
Patří do čeledi Verbenaceae. Má protiplísňové, antidepresivní, antivirové, antibakteriální, sedativní, relaxační, detoxikační, antioxidační a protizánětlivé účinky. Zklidňuje centrální nervový systém, migrény, deprese, napomáhá regenerovat a ochraňovat buňky, odstraňuje stres. Pochází z Jižní Ameriky a byla do Evropy přivezena v 17. století. Její využití je mnohostranné. V kuchyni se pokrájené listy mohou přidávat do nápojů, pudinků, zmrzlin, sušenek, pro přípravu bylinného octa, olejů. Pro citronovou vůni se používá do bylinných polštářků, k navonění vosku pro výrobu vonných svíček, k přípravě potpourri, pro přípravu voňavého papíru i voňavého inkoustu. Vůně se však používá nejvíce v kosmetickém průmyslu, nejznámější je asi vůně Verbena L'OCCiTANE en Provence.
Tak to je ona, ale ještě maličká
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Julie Julie | Web | 1. června 2008 v 7:14 | Reagovat

Lojzinka je mmoc hezká. i když je malinká :))

Doma na balkoně si ted zakládám na bylinky "unifit" - květináč na květináči, sesazeno na výšku do sebe a tam budu sklízet úrodu :))

2 primula primula | 1. června 2008 v 8:01 | Reagovat

Julie - bylinek není nikdy dost, tak ať vzkvétají do krásy a k užitku.

3 Vlaďka Vlaďka | 5. června 2008 v 15:41 | Reagovat

No tak konečně to vím! Aloisie je to! Dneska jsme zrovna měli v salátu bazalku, co jsme od tebe dostali v neděli a byla výborná!

4 primula primula | 5. června 2008 v 17:30 | Reagovat

Vlaďka - a až ona vyroste, to teprve bude, zatím ji, Lojzičku, nahrazuji citronovou trávou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama