ČESNEK KUCHYŇSKÝ Allium sativum

15. června 2008 v 13:54
Česnek, to je v létě vůně jižní Evropy, moře, slunce a spousta čerstvého jídla. V zimé pak vůně domácí česnečky, zabíjačky, naloženého masíčka a topinek. Česnek patrně pochází ze střední Asie, patří do čeledi česnekovitých. Je znám již z dob starověkého Egypta. Také Řekové a Římani využívali česnek při léčení poranění z válek.

Velké zásoby česneku vozily na svých lodích námořníci, chránil je před bakteriálními nemocemi a parazity. Staří Slované využívali také listů česneku medvědího. Vedle kuchyňského využití má mnoho pozitivních účinků na naše zdraví. Česnek je přírodní antibiotikum. Obsahuje hořčík, železo, selen, zinek, jod, vitaminy skupiny B, dále vitamin C, E. Má antibakteriální, antiseptické, antimykotické účinky, pročisťuje krev, snižuje vysoký tlak a hladinu cholesterolu, celkově zvyšuje odolnost organismu, působí proti střevním parazitům. Zvyšuje imunitu, snižuje tvorbu nitrosaminů, které poškozují buňky trávicí soustavy. Pravděpodobně má i protirakovinné účinky. Někomu je chuť a vůně česneku nepříjemná. Typické aroma po jeho požití částečně pomáhá odstranit žvýkání kávového zrnka, petrželové natě nebo kardamonu. Výborné jsou česnekové oleje a octy, používá se i česneková nať a sušený česnek. Největší účinky má syrový a rozetřený česnek.
"Já jsem chtěl vždycky překonávat hranice možností a kdybych tak dělal s pomocí dopingu, podváděl bych. Hlavně bych podváděl sám sebe. Pokud si něčím během svých dobrodružných výprav pomáhám, tak pojídáním česneku." - Reinhold Messner - světový horolezec
ČESNEK KUCHYŃSKÝ Allium sativum
Česnek je jednoletá rosrlina s dužnatými listy.Čepele jsou jednoduché, celokrajné, široce čárkovité. Oboupohlavné květy jsou bílé, zelené až růžové, uspořádané do vrcholového květenství. Jsou vyšlechtěny i odrůdy s nápadnými a velkými květy.Cibule, složená ze stroužků, charakteristicky voní, ostatně tak jako celá rostlina. V ní jsou obsaženy silice a sirná sloučenina alliin. Ten se při krájení, drcení a rozmačkávání česneku alliinázou štěpí v antibakteriálně účinný allicin, který také tu vůni způsobuje. Česnek vyžaduje hodně slunce, sklízí se v červenci a srpnu. Rozmnožuje se většinou vegetativně za pomocí jednotlivých stroužků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 abunka abunka | 16. června 2008 v 17:18 | Reagovat

Česnek přikusujeme snad ke všemu. Bětuška si včera oloupala dva stroužky a vzala si je do dlaně s sebou do obchodu, když šla s Vojtou nakupovat. Prý ji to pomáhá, protože teď má období,jak sama říká, že se hrozně bojí. Taky dobrý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama