CIBULIČKA SLADKÁ, MÁ PANENKA...

11. června 2008 v 7:55
Cibule je zelenina, koření i lék. Je známá již čtyři tisíce let před našim letopočtem, znali ji Sumerové, traduje se, že syrová byla s chlebem hlavní potravou pro stavitele pyramid, jednalo se zřejmě o cibuli živorodou - egyptskou. V Egyptě byla považována za svatou rostlinu, byla využívána jako obětina a používala se i při mumifikaci. Již staří Řekové věděli, že má léčebné účinky.

V našich zemích je od 17. století známá Všetatská cibule. Cibule pochází z oblasti Středního východu. Obsahuje vitaminy skupiny B, dále vitaminy A, C a kyselinu listovou. Z minerálů vápník, síru, fosfor, železo, zinek, mangan, hořčík, sodík a draslík. Krájením cibule vznikají kyseliny sulfenové, ty se dále okysličují, produkty se uvolňují do vzduchu a při kontaktu s oční rohovkou způsobují slzení. Genetici již získali a vytvořili gen, který je odpovědný za tvorbu enzymu, kvůli kterému při krájení slzí oči, ale na takovou cibulku si ještě počkáme. Cibule zlepšuje zažívání, uklidňuje žaludek, snižuje krevní tlak, léčí záněty ústní dutiny a hltanu, zlepšuje problémy diabetiků. Z nakrájené cibule posypané cukrem je výborný prostředek na respirační problémy. Na rýmu a onemocnéní nosních dutin pomáhá vdechování výparů z čerstvě nakrájené cibule. Cibule se díky svým desinfekčním a antibiotickým účinkům používá k léčbě kožních onemocnění a pomáhá při štípnutí hmyzem. Cibule také poskytuje rostlinné barvivo na barvení přírodní bavlny a vlny, či velikonočních vajíček. Cibule patří mezi nejpoužívanější kuchyňskou zeleninu, která vždy dává pokrmům tu správnou chuť a vůni. Používá se vařená, sušená, nakládaná (ale to loupání těch maličkých), ale nejúčinnější je syrová.
Cibule obecná, kuchyňská Allium cepa
Patří do čeledi česnekovitých. Jedná se o dvouletou rostlinu s velkou sukničitou cibulí. Stonek je dutý, v průměru až 3 cm. Květy jsou oboupohlavné, uspořádané na stvolu do vrcholového květenství. Okvětí se skládá ze šesti okvětních lístků, bílé až růžové barvy. Plodem je tobolka. Cibule se pěstuje ze semen, ze sazečky a z předpěstovaných rostlinek. V říjnu vysazené sazečky poskytnou již brzy z jara zelenou cibulku. Na trhu jsou běžně k dostání cibule různého tvaru, barvy i vůně, největší oblibě se ale těší zlatavě hnědá, kulatá. Pro pěstování potřebuje slunnou polohu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama