Červenec 2008

KOPRETINY...

30. července 2008 v 18:20
...nebo taky husárky, iskérky, svatojánská kvítka, nivníky, matečníky, margaretky a mnoho dalších názvů mají tyto krásné rostliny, tak typické pro naši krajinu. Ve vzpomínkách je mám spojené s tatínkem, který je měl moc rád. Asi pro jejich křehkost a až geometrickou čistotu, ale zároveň houževnatost a neopakovatelnou krásu. Latinský název pochází z řečtiny a znamená bílý květ.

CROSSANDRA FORTUNA

27. července 2008 v 9:26
Máte rádi oranžovou barvu? Máte rádi dlouho kvetoucí pokojovou rostlinu? A máte rádi dlouho kvetoucí oranžovou květinu? Kupte si Crossandru. Pochází z Indie a Srí Lanky. Patří do čeledi akantovité. Kvete od jara do podzimu. Květy vyrůstají v klasu a jsou krásně oranžové. Po odkvětu je odstříhneme, odmění se nám za to dalším bohatým kvetením. Listy jsou tuhé, lesklé, oválné.

Odkud máte tu pěknou zeleninu?

11. července 2008 v 20:31
No z trhu přece. Ze Zelného trhu. Ze zelňáku. Každý pátek zvoní telefon, posílá se SMSka. Zítra v 9 u Parnasu. Tam se každou sobotu scházíme, celé netrpělivé, natěšené a nedočkavé co všechno si koupíme a uvidíme. Nejdřív se jdeme podívat na stánky zaplavené květinami, kolem sazenic k zelenině a zelenému koření, mrkneme i na sušené koření a vázané kytičky.

HELICONIA

1. července 2008 v 18:15
Nechala jsem si uvázat krásnou a netradiční kytici. Krásnou a netradiční, protože byla pro jednu noblesní, vítální a oduševnělou paní, které si nesmírně vážím a obdivuji ji. Dominantou kytice byla exotická heliconie, příbuzná streliciím a banánovníkům. Tato rostlina žila již ve třetihorách, pochází z Jižní Ameriky, kde žije v tropických deštných pralesích.