IN VINO VERITAS

15. září 2008 v 6:04
Teplo, slunce, dobře propustné půdy bohaté na živiny - takové jsou vinice jižní Moravy porostlé keři vinné révy. Můžeme se za nimi vydat, třeba na kolech, po vinařských cyklostezkách jižní Moravy a spojit sportovní výkony s výhledy na krásné Pálavské vrchy, vodní nádrže Nové Mlýny, zajet do Dolních Věstonic, Mutěnic, Bzence. Lednice... Lze ochutnat víno a přesvědčit se o pravdivosti výše uvedeného přísloví - například v klenutých sklepech domů ze 17. století v Pavlově, které jsou chráněny, či mnoha dalších. Réva vinná je nejstarší kulturní rostlinou pěstovanou člověkem.

Tisíce kulturních odrůd, které se dnes pěstují vznikly částečně samovolným křížením, pravděpodobně z révy lesní a částečně šlechtěním člověkem. Kolébkou je zřejmě Střední Asie, Blízký východ a Středozemí. Nejstarší doklady o pěstování pocházejí z Mezopotámie. V Iránu byla nalezena amfora zdobená motivy vinné révy, její stáří se odhaduje na 3500 let před naším letopočtem. Pěstování hroznů a konzumace vína v Čechách dokládají již archeologické nálezy z dob Keltů a Germánů. K rozvoji vinařství přispěl král Karel IV., který dovezl z Francie sazenice v sudech, zalité v medu, založil vinice, osvobodil pěstitele od daní a ustanovil práva a povinnosti vinařů. I za císaře Rudolfa II. vinařství vzkvétalo a v Čechách byly vinice na rozloze 3000 ha. Produkty z révy vinné byly a jsou vždy hodnoceny jako léčivé a zdraví prospěšné. Platí to o čerstvých hroznech, hrozinkách, využití vinných listů, vinného kamene, vinného octa, kyseliny vinné. A co slunce vinných hroznů přeměněné na tekutý mok? Posezení s přáteli pod pergolou zarostlou révou, se sklenkou výborného vína, nebo večer strávený ve sklepě, kde při pití vína hrají housle a zpívají se moravské písničky - může být něco krásnějšího?
RÉVA VINNÁ Vitis vinifera
Je to liána přichycující se podkladu pomocí úponků. Patří do čeledi révovitých a poprve ji popsal C. Linné v roce 1753. Udržuje se jako nízký pnoucí keř, ve skutečnosti se révě nedovolí vyrůst do původní výšky. Jsou ale známy rostliny, které se vyšplhaly až do výšky 43 metrů, půměr keře byl 1,5m. Drobné, voňavé, zelenožluté květy jsou uspořádány v latách. Řapíkaté listy jsou laločnaté, na rubu pýřité až chlupaté, na podzim se krásně vybarvují. Plodem jsou šťavnaté sladké bobule mnohých barev od zlatožluté, zelené, červené až po temně fialovou. Hroznová šťáva obsahuje vitamin C, vitaminy skupiny B, hořčík, draslík, mangan, fruktózu, flavonoidy, slupky jsou bohaté na vlákninu. Konzumace hroznů pomáhá proti únavě, podporuje vyplavování toxinů z těla, snižuje nadváhu, pomáhá při nervozitě a stresu, pomáhá udržovat kolagen v kůži a tím udržuje pružnou pokožku. Olej z hroznových semínek se používá jako účinná prevence rakovinného bujení, proti alergiím, léčí poruchy cév, využívá se v kosmetice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 schnytlik schnytlik | Web | 26. září 2008 v 14:05 | Reagovat

My mame vino radi ve vsech jeho podobach, hlavne v te lahvovane :), a tak jsme na zahrade, kterou nam sem tam chodi obhospodarovat liska, zasadili 4 proutky. Meli jsme celkem 2 kvety a tesne pred uzranim tech par bobuli nam je sezraly vosy :(

Nemas tip, kdy o kolik se maji zkratit? Mame 3metrove vyrostky :)))

2 primula primula | E-mail | Web | 29. září 2008 v 8:59 | Reagovat

Shnytlik - Řez révy se provádí za stálejšího počasí na začátku března. Nejlépe se na to hodí vinohradské nůžky. Dobře je řez popsán a znázorněn v knize Pěstování révy vinné v zahradách. Knihu lze objednat na www.u marečka.cz za 220 Kč. Zdravím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama