Listopad 2008

ADVENT

29. listopadu 2008 v 6:18
Slovo advent pochází z latinského slova adventus - příchod a je přípravou na Vánoce. První počátky slavení adventu se objevují v jižní Galii a ve Španělsku již koncem 4.století.

KDYŽ JSEM KYTICI VÁZALA

23. listopadu 2008 v 14:17
Kytice se váže z rostlin čerstvých a trvanlivějších sušených (pominu, že i z umělých). Ke květinám se přidávají zelené větvičky, trávy, kapradiny, ale i ovoce, plody a různé předměty a laskominy,
vplétají se stužky. V aranžérské praxi jsou často květy podepřeny drátěnou výztuží. Aranžování květin - floristika, je krásná umělecká disciplina, která je známa už od antiky. Některé národy (Japonci, Číňané) v ní dosáhly mistrovské dokonalosti.

ROSTLINY ZAKLETÉ DO SKLA

17. listopadu 2008 v 18:24
Sklo bylo objeveno okolo roku 3000 př .n. l. v Egyptě. V pravěké Evropě je známo z doby bronzové, přibližně r. 1400 př. Kr. Slovo sklo je patrně odvozeno z řeckého slova stalaktos, což znamená odkapávání - odtud i pojmenování krápníků.
Jedna z definic skla zní: homogenní, amorfní a izotropní látka, většinou průhledná, pevná a křehká. Vzniká obvykle ochlazováním z taveniny, je v metastabilním tvaru.

VESELÝ PODZIM

13. listopadu 2008 v 7:49
Nesouhlasím s tím jak se často říká o podzimu, že je smutný, všechno odumírá a je nepěkně. Mlhy a deště k podzimu patří a prospívají hlavně všem těm cibulkám, které jsme zasadili. Nejenom listí na stromech a to spadané, ale i barvy podzimních květin jsou veselé. K nejbarevnějším květinám, které jsou nazývány dušičkové, patří chryzantémy.

MÁME RÁDI ZVÍŘATA...

9. listopadu 2008 v 11:19
Tak jako v každě rodině s dětmi i u nás s námi žila a žijí i zvířata. Měli jsme obligátní rybičky, andulky, křečíky, bílé myšky i morčata, králička a kuře, ve sklenici jsme pěstovali pulce i malé žabičky a máme psy a kočky.

BUGÉNVILEA LYSÁ

5. listopadu 2008 v 13:21
V únoru jsem psala článek: Prosklená lodžie a pěla jsem ódy na rostlinu zvanou Bugénvílea.
Teď se k ní znovu vracím, protože mi po celý rok připravovala potěšení a protože ji mám moc ráda. Kdo se toulá v sezoně u jižních moří, zná ji jako krásný a velký keř. Já ji mám stále v lodžii a nutno říct, že mi po celý rok krásně kvete: