VALENTÝNSKÉ PŘÁNÍČKO

14. února 2009 v 5:28
Legenda o knězi, který žil v době vlády císaře Klaudia II, pomáhal zamilovaným, byl za to vězněn a popraven, je všeobecně známa.
Tento svátek rozdělil lidi na dva tábory:

Jedni svátek odsuzují jako přivandrovalce, kterého tady nechtějí, jako cizince, který se nám sem vetřel. Nehodlám se zde pouštět do diskuse, ani nechci být mravokárcem se zdviženým prstem, jen připomenu, že valentýnský svátek má ve světě velkou tradici. Nepřejí si jen zamilovaní, ale i přátelé, kolegové, příbuzní... Dárek v podobě uvázané červené mašle dostávají i domácí mazlíčci.
Druzí se ochotně chopili příležitosti a svým blízkým vymýšlejí drobné dárečky, posílají psaníčka, kupují květiny...
Ani tady se nechci pouštět do diskuse o obchodnickém zneuživání, nevkusu a valentýnské hysterii.
Patřím do druhé skupiny, protože si myslím, že se má využít každá příležitost říct svým nejbližším, že je mám ráda, že na ně myslím.
Den má začít společnou snídaní:
A k přání jsou květiny jako stvořené:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vlaďka Vlaďka | 18. února 2009 v 19:57 | Reagovat

To je ale hezký článek o Valentýnu! Já tak nějak nevím, jestli se tomu slavení mám poddat nebo bránit. Ale dárečky a kytky mám taky ráda! Ale když vidím tu krásně nachystanou snídani, tak si říkám, že je škoda svátku, který neslavíme!

2 Primula Primula | 19. února 2009 v 5:23 | Reagovat

Vlaďka - Máš pravdu, je potřeba využít a užít si každou příležitost se svými blízkými. Nevadí, že po svém A Valentýn je k tomu jako stvořený. A tyto příležitosti nejsou jen 14.února, viď?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama