Červen 2009

VALAŠSKÉ NÁVRATY

29. června 2009 v 9:50
Mám ráda Valašsko a ráda se tam každoročně několikrát vracím. Je to krajina, kde lze na jednom místě najít vše hezké, co na Moravě máme: hory a údolí, prosluněné stáně, rozkvetlé louky, koupání, hluboké lesy, říčky a potůčky, pěkné vesničky i úpravná města. Stále se zde můžeme setkávat se starými řemesly a zvyky. Rožnovský skanzen je místo, kde na vás dýchá historie tohoto kraje.
ZÁMĚNA BÍLÉ ZA ČERVENOU

21. června 2009 v 20:35
Dlouho nám sloužilo naše bílé autíčko a dělalo nám radost.KDYŽ BUDETE MOC HODNÍ...

15. června 2009 v 11:33
Když budete moc hodní a napíšete si Ježíškovi, třeba vám nadělí pod stromeček poukaz na Tandemový seskok. Pak budete asi čekat na pěkné počasí, možná sbírat odvahu, překonávat strach, či hledat mezeru ve svém diáři. A když nastane ten správný den, rozjedete se moravskou krajinou, kde už voní seno a silnice jsou lemovány stromy, které jsou obsypány třešněmi. Dojedete až do Kunovic (telefonicky jste si zajistili termín) a jste na letišti. Zjistíte, že je tam plno lidí, letadel,ZUZANA LAPČÍKOVÁ ZPÍVALA NEJEN PTÁKŮM

10. června 2009 v 15:31
Na jižní Moravě se opět letos koná Mezinárodní hudební festival 13 měst. V pondělí jsem na jednom z koncertů byla. Zpívala a hrála Zuzana Lapčíková spolu s klavírním doprovodem Ondřeje Krajňáka, saxofonistou Rostislem Frašem, na kontrabas hrál Josef Fečo a na bicí Kamil Slezák.

JAK SI UŽÍVÁME, KDYŽ JSOU JAHODY

6. června 2009 v 19:50
Jahody mám spojené s dávnými vzpomínkami na dětství u babičky v Ústí nad Labem, když jsme na zahrádce trhali ty největší sladké jahody, krásně zralé a vyhřáté sluníčkem. Babička nám upekla jahodový koláč s čepicí, jak říkávala, a byl to ten nejchutnější koláč mého dětství. K obědu jsme mívali jahodové knedlíky a palačinky s jahodama. Teď je občas vyrábím svým vnukům, nejraději s nimi:


VÝLET NA PÁLAVU

3. června 2009 v 20:27
Každoročně na jaře, když kvetou stromy, jezdíme na Pálavu. Letos jsme to jaksi nestihli, stromy odkvetly a my jsme se tam vypravili až teď. Krajina, kde se na každém kroku setkáváme se stopami vína, je nádherná.

TŘEŠNĚ, TŘEŠINKY

1. června 2009 v 18:32
Waldemar Matuška zpívá krásnou píseň: "Jo, třešně zrály...". To jsem původně psala, dnes musím psát minulý čas: ...zpíval.
Třešně patří k oblíbeným a vyhledávaným druhům ovoce, které dozrává poměrně brzy. Třešně přivezl do Itálie z Malé Asie římský konzul a vojevůdce Lucullus.