ZUZANA LAPČÍKOVÁ ZPÍVALA NEJEN PTÁKŮM

10. června 2009 v 15:31
Na jižní Moravě se opět letos koná Mezinárodní hudební festival 13 měst. V pondělí jsem na jednom z koncertů byla. Zpívala a hrála Zuzana Lapčíková spolu s klavírním doprovodem Ondřeje Krajňáka, saxofonistou Rostislem Frašem, na kontrabas hrál Josef Fečo a na bicí Kamil Slezák.Koncert byl v neskutečně krásném prostředí zříceniny kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích.
Byl vlahý večer, Zuzana Lapčíková zpívala a hrála na cimbál za doprovodu ostatních a to vše mezi vysokými zdmi s nádhernými gotickými okny. Nedá se říct, co byl větší zážitek. Jestli jímavá hudba - byly to Balady a janáčkovské parafráze nebo stmívající se prostory kláštera, který patří k nejvýznačnějším středoevropským stavbám vrcholné gotiky a každého musí okouzlit.
Klášterní chrám byl založen roku 1181 a v roce 1330 - 1390 byl přestaven v gotickém slohu. V současnosti slouží ke kulturním akcím a o víkendech je přístupný veřejnosti.
Areál zněl hudbou a z celého okolí se slétli ptáci a když zjistili, jak je hudba líbezná, svým zpěvem se přidali. Zpěvačka k nim zvedla oči, usmála se a pak jen pro nebezké ptactvo zazpívala: Vyleť sokol, sivý vták, to k mému milému... A to mi teda ukápla slzička.
Tento blog je zaměřený na rostliny. Mé botanické srdce bylo spokojené i zde, protože na vrcholu ještě pevného zdiva (kdeže se na něj hrabou zdi mnoha mladších staveb) dokvétala žlutě tařice skalní, rostly malé břízky a uvnitř kláštera byly zdi porostlé mnohaletým břečťanem. Takže zážitků bylo mnoho a jediná chyba byla, že jsem sebou neměla svůj foťáček Kodak
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama