AŽ PŘIJEDETE NA BUCHLOVICKÝ ZÁMEK

14. července 2009 v 7:56

Až přiíjedete na zámek v Buchlovicích, užijete si mnohé radosti. Zámek leží nedaleko hradu Buchlov a patří ke krásným stavbám italského baroka. Je mi sympatické, že stavbu zahájil roku 1700 Jan Dětřich Petřvald jako galantní dar své manželce Anežce Eleonoře.
Zámek je obklopen nádhernou barokní zahradou:


V zahradě se můžete setkat i s tím, že vám svou ozdobu z peří předvede některý z mnoha ochočených pávů:

Až se potěšíte zámkem a zahradou nebo kvalitně zásobenou vinotékou, můžete se jít kochat největší sbírkou fuchsií u nás:

FUCHSIE ZAHRADNÍ

Pochází ze Střední a Jižní Ameriky a Nového Zélandu.
Kvete od začátku jara do pozdního podzimu dekorativními převislými květy. Zvoncovitá koruna je obklopena čtyřmi kališními lístky. Z květu vyčnívají dlouhé tyčinky a extrémně dlouhá čnělka. Květy mohou být jednoduché, poloplné nebo plné a kvetou téměř všemi barvami. Nejkrásnější fuchsie mají kališní lístky odlišné barvy než korunní. Rostliny vyžadují světlé stanoviště, ale nikoliv přímé slunce. Fuchsiím vyhovuje pobyt venku. V zimě rostlinám opadávají listy, ale přežívají a na jaře opět obrostou
Předčasné opadávání listů může znamenat, že je rostlina v příliš teplém a suchém prostředí. Hnědé skvrny na okraji listů mohou znamenat, že je rostlina přelitá.


Samozřejmě, že je zde i výběr ostatních rostlin a byliínek, například ibišků.

Ale o tom až někdy jindy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama