IBIŠKY PRO TEBE

28. července 2009 v 5:27
U nás doma všichni milujeme ibišky.
Máme rádi každoroční návštěvy Buchlovic (kde jich mají velký výběr), známe udivené pohledy pokladních, které markují naše bohaté nákupy těchto rostlin. Těšíme se z pohledu na plné krabice sazenic v autě. Přemýšlíme o tom, kam je všechny dáme.
Letos byla naše sváteční návštěva jiná: s čerstvým řidičským průkazem.
VŠECHNY IBIŠKY, KTERÉ DNES KVETOU, VYKVETLY PRO TEBE K NAROZENINÁM.
IBIŠEK ČÍNSKÝ Hibiscus rosa-sinensis
Ibišky jsou keře, které mohou dorůstat do výšky okolo dvou metrů. Listy jsou tmavě zelené, vejčité, se zubatými okraji. Velké, výrazné, zářivé květy vykvétají v odstínech červené, žluté, oranžové i bílé. Z vybarvené květní nálevky vyčnívají dlouhé tyčinky. Květy jsou jednoduché, poloplné a plné. Květy za dva až tři dny opadnou, ale vykvétají stále další. Pokud mají vhodné podmínky, kvetou od jara dlouho do podzimu a jsou dlouhověké. Potřebují krácení větviček a prořezávání. Na začátku jara se mohou větvičky zkrátit o polovinu nebo až na jednu třetinu délky. Tím zůstane jejich kompaktní tvar. Potřebují bohatě hnojit.
Patří do čeledi slézovité. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blanka Blanka | Web | 23. srpna 2009 v 17:46 | Reagovat

Krásně ti kvetou,já mám ibišky dva a letos se daří-taky se předhánějí v tom,který pokvete častěji.Mám je na okně a chtěla jsem je už trošku zastřihnout,ale počkám

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama