KYTICE, KTEROU JSEM DOSTALA

18. července 2009 v 8:48
Dostala jsem kytici s hádankou, co všechno obsahuje za květiny:

Je umění naaranžovat atraktivní kytici, aby působila přesně tak, jak si přejeme. Důležitou úlohu hraje barva a struktura použitých rostlin. Postačí umístit jako dominantní určitou rostlinu - tou je zde oranžová helikónie a tu doplnit ostatními květinami, které mohou být i kontrastní, ale nesmí potlačit tu centrální. Byly vybrány žlutá gerbera, ostnitá máčka alpská (Eryngium alpinum) a Anturie ( Anthurium andraeanum " Fantasia"), výrazná tvarem, ale neutrální barvou. Bílý je rovněž kalokvět africký (Agapantus africanus). Vše je doplněné travinami.

HELIKONIE Heliconia schiedeana
Čeleď helikonovité
U nás se pěstuje ve sklenících, zasklených verandách a zimních zahradách, raději v polostínu. Má nádherné, vzpřímené, červené nebo oranžové listeny, které mohou být dlouhé až 35cm. Uvnitř jsou ukryty nevýrazné, žluté nebo zelené květy. Rostlina má velké, majestátní listy.

KALOKVĚT AFRICKÝ Agapantus africanus
Čeleď česnekovité.
Pochází z jižní Afriky. Dorůstá výšky až i přes metr. Je to stálezelená rostlina s hladkými kopinatými listy. V létě vytváří dužnaté stvoly, na jejichž konci je velký kulovitý okolík s bílými nebo modrými kvítky. Vyžaduje slunné prostředí, dá se pěstovat v květináčích v bytě, ve skleníku, v zimních zahradách, ale v létě se mu nejlépe daří venku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hannah Kitty^^ Hannah Kitty^^ | E-mail | Web | 18. července 2009 v 8:59 | Reagovat

krásná =) a užij si prázdniny!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama