Září 2009

KVETOUCÍ MALLORKA

30. září 2009 v 11:28
Jste - li milovníci rostlin, na Mallorce si přijdete na své.

PRODLOUŽENÉ LÉTO

29. září 2009 v 12:52
V létě můžeme prožít mnoho pěkných zážitků. Jsou to slunečné dny a teplý písek pod nohama, příjemně prohřátá voda s koupáním, rozkvetlé kytky, posezení venku s přáteli, projížďka na lodi i mořské vlny.

To vše se dá zažít koncem září na Mallorce najednou. A mně se to poštěstilo.
Prošli jsme se mezi palmami:
NAROZENINY S PÁROU

23. září 2009 v 20:36
Můj syn si k narozeninám strašně přál svézt se v lokomotivě. Nejsou mu čtyři roky, ale čtyřicet čtyři a ta lokomotiva měla být parní a chtěl si to tam odpracovat jako topič.
Rodině dalo dost práce, aby mu přání splnila, ale podařilo se.
Začalo to tím, že jsem doma pekla mašinky:

MÁTE RÁDI KERAMIKU?

20. září 2009 v 20:01

V Kunštátě se letos konal už XVII. Hrnčířský jarmark.
Jako každoročně jsme se tam vypravili. Počasí nám přálo, město Kunštát je stále krásné a bylo nač se dívat. Jen se nám těžko vybíralo, protože keramika byla úžasná a bylo jí tam plno. Tento blog je kytičkový, vybrala jsem většinou náměty s rostlinnými motivy.


A hned první uváděná keramika žádné rostliny po sobě nemá, ale mám ji ráda a znám i majitele této pražské keramické dílny. Doma piju kávu z jejich modrých hrnků. Letost je barevnost rozšířena o růžovou.ŽE BY TO BYLO POSLEDNÍ LETNÍ GRILOVÁNÍ?

14. září 2009 v 20:19
Nedělní podvečer se vydařil. Sluníčko bylo hřejivé a ještě stále letní, prostředí na terasách, jako vždy, pěkné a tak jsme si všichni užívali.
Citony už dozrály:
SLUNEČNICE

11. září 2009 v 5:24
V úterý jsem se dívala na ČT 2 v 16 hodin na pořad Van Gogh: Slunečnice.
Je z cyklu BBC, který ráda sleduji a celá natěšená jsem ještě porovnávala zážitky s knihou o tomto mém oblíbeném malíři, když zazvonil zvonek.
Přišel syn a přinesl mi takhle nádhernou kytici slunečnic:

PAPRIKY A ZASE PAPRIKY...

9. září 2009 v 17:22
Nastalo období paprik. Do Evropy je přivezl slavný Kryštov Kolumbus v roce 1493.
Nejprve byly papriky používány jako lék proti revmatismu ve formě sušeného prášku. Paprika jako zelenina se začala nejdříve používat v Maďarsku, Bulharsku a pálivé druhy v Orientě.