Říjen 2009

VOŇAVÉ KOŘENÍ

31. října 2009 v 18:03
Už jsem psala o oblíbených svíčkách. Mám také ráda věnečky všech druhů a typů (a to po celý rok). Hledám materiály, z kterých bych ty "věnce vila" a vyzkoušela jsem jich už mnoho. Mám radost když mohu tu oblibu svíček a věnců spojit.
Nedávno jsem dostala nevšední, krásně vonící věneček až z dalekého Zanzibaru. (Mimochodem, většina tohoto koření se k nám dováží právě ze Zanzibaru).
Věneček je na pověšení, ale když jsem ho použila jako svícen, teplem rozsvícené svíčky se rozvoněl daleko intenzivněji.KONČÍ NEJEN ŘÍJEN...

28. října 2009 v 14:56
Počasí si s námi hraje. Po sněhové nadílce se střídají pěkné dny s deštivými a slunečná obloha rychle těžkne černými mraky.
Život je stejný. Po slunečných dnech přicházejí dny těžké a některé moc smutné.
Mám ráda svíčky. Zapálené svíčky pro potěšení a pro radost.
Ty dnešní jsou ale rozloučením
PODZIMNÍ PLODY

27. října 2009 v 6:29
Když je říjen za svou polovinou, v našich krajinách vrcholí práce v ovocných sadech a na zahradách. Je čas sklizně, čas česání ovoce.
Je čas ochutnávání a pojídání podzimních plodů.
VODA A ROSTLINY

21. října 2009 v 15:30
Voda je pro všechny živé organizmy, tedy i pro rostliny, životně nezbytná. Tvoří 60 až 80 procent rostlinného těla ( vodní rostliny mohou obsahovat až 98 procent, semena okolo 10 procent).
Voda pomáhá udržovat stabilní teplotu, funguje jako rozpouštědlo pro chemické reakce, je nutná pro pohyby rostlin, slouží k transportu minerálních látek i produktů fotosyntézy a k fotosyntéze samé.BARVA PRO RADOST II.

19. října 2009 v 15:51
V posledních dnech sice dominuje v naší krajině předčasně a trochu nečekaně bílá:
BARVA PRO RADOST

16. října 2009 v 19:46
Barvy jsou v našem životě velmi důležité. Na většinu lidí mají určité barvy povzbuzující a jiné uklidňující účinek. Barvy mohou ovlivnit schopnost soustředit se, pamatovat si, ovlivňují vnímání tepla, bolesti i času.
Mám ráda oranžovou, proto ji mám i u počítače:
PODZIM

13. října 2009 v 6:45
Jindřich Uher: PODZIM

zezavá krev
a výpary mlh

PODZIMNÍ ZASTAVENÍ

9. října 2009 v 6:24
FRANTIŠEK HALAS:

...Otevře se kniha dešťů a zápisy října s iniciálou psího vína budou tiše předčítat nohaté stromy. Copatá vodstva prořídnou, ale sem tam si přichytí kořeny pramínek a uculikují si kalužinku, kam spadne drobek nebe modrého jak rozpuštěné oči dětí. Dolíky, zbylé po loktech nocí, vyplní ohně pasáčků...


KAREL ČAPEK:

...I bohové mají své sezóny. V létě může být člověk pantheistou, může se považovat za kus přírody, ale na podzim se může člověk považovat jenom za člověka. I když si neznamenáme čelo křížem, vracíme se pomalu všichni k zrození člověka. Každý domácí oheň hoří na počest domácích bohů. Láska k domovu je stejný obřad jako uctívání nějakého hvězdného božstva...


Podzimní kytice, jen tak domů...MISTROVSKÉ VAZBY KVĚTIN

4. října 2009 v 10:03
Jednou za půl roku pořádá brněnské květinové studio AMMI předváděcí akci. Tentokrát to byla tvorba podzimních a dušičkových dekorací.
Vždy se na tuto akci těším a nikdy nezklame.

Před vchodem návětěvníky vítala krásná podzimní dekorace: