ADVENT VE VÍDNI

20. prosince 2009 v 12:50
Vídeň je krásné město. Je krásné kdykoliv, ale v adventní době je kouzelné. Včera ještě umocněné padajícím sněhem. Před měsícem jsem zde už byla na výstavě Impresionistů, tentokrát se má návštěva zaměřila na prohlídku města,
popíjení punče a nakukování do stánků na trzích:


Tento betlém je z minoritského kostela, celý pohyblivý a bez Jezulátka. To sem bude umístěno až 24.prosince, v den svého narození:
Občerstvení u stolku, který je ozdoben věnečkem z jehličí a se svícinkem uprostřed:
Nadchly mne zasněžené stromky a nabízené lucerničky:Dlouho jsem se nemohla nabažit pohledu na čerstvé květiny:
Osvětlení města je fantastické, jen se musí zapomenout na spousty lidí okolo a občas se taky dívat pod nohy, kde kašovitý sníh klouzal. Sníh padal velmi hustě, bohužel i na čočku foťáku:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 babi Maňasová babi Maňasová | Web | 20. prosince 2009 v 15:05 | Reagovat

vÍDEŇ JE NÁDHERNÉ MĚSTO,  na Vánoce jsem tam ještě nebyla, ale moc ráda bych se tam někdy taky v tuto dobu vypravila. Ty lucerničky jsou super.

2 Pavlina Pavlina | Web | 22. prosince 2009 v 21:29 | Reagovat

Nemohu si pomoci, ale trhy v zahraničí jsou prostě krásné :-) Asi mám tu smůlu, že jsem tady v Čechách ještě nenarazila na ten krásný a romantický. Bývala taková Plzeň, ale loni už tam vlály záclony, prodávali "žužu" a pod kostelem zpíval Indián-Peruánec :-( Takže už ani do Plzně nejezdíme.
Ve Vídni jsem ještě v zimě nebyla, ale určitě to hodlám napravit. Měli jste štěstí, že sníh tomu všemu dodal vánoční atmosféru :-D
Přeji Ti hezké Vánoce
P.
:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama