Březen 2010

POTULNÉ JARO KLIČKUJE...

25. března 2010 v 6:49
"Potulné jaro kličkuje dlouho rozestlanou ornicí, sněhy i dešti a ospalé barvy se vyčkávavě protahují. Země koktá a kucká, ale jednoho dne přece jen vykukující kukačka zjistí, že vše je připraveno, bezpečno, a to už všichni ptáci se rozlétnou s mírnou melodií v zobáčcích a začnou stehovat obžurky hnízd.
Roztržky kořenů a rozmilovanost větvoví bude bez konce!"...píše František Halas.
A ještě básník: Na pedály strání stoupne ráno, lesy smírně a vznešeně zahučí a pak kdeco i s tím posledním chcípáčkem bude zpívat svítáníčko. Misečky víček, zneklidněné tíhou světla, rozkmitá pomrkávání dětí do zubatého slunce, z otloukaného proutku vynutí kluci písničku a bosorky šlahouny ostruží a malení připíchnou k zemi jarní bídu sedmikrásky.


VÝLET ZA BLEDULEMI NA VYSOČINU

22. března 2010 v 5:14
Už je tady, jako každoročně, období bledulí. Ale budou už, když byla tak dlouhá zima? Vydáváme se na cestu za pěkného slunečného počasí. Přijíždíme za Tišnov, objevují se plochy sněhu a Vysočina je ještě bílá:PRVNÍ JARNÍ DEN PŘEVLEČENÝ DO ŽLUTÉ

21. března 2010 v 9:41
Žlutá je nejjasnější teplá barva. Žlutou barvu na své oděvy často volili již staří Římané a to z jediného důvodu - měla jim zajistit dlouhověkost, dokonce nesmrtelnost.ptáček

ANANÁS, ANANÁÁÁS...

14. března 2010 v 19:33
Tento španělský pokřik jsem slýchala každý den na prohřáté pláži na Mallorce od opáleného chlapce, který nabízel toto lahodné ovoce k osvěžení.
ANANASOVNÍK CHOCHOLATÝ Ananas comosus

KDYŽ VENKU MRZNE...

8. března 2010 v 8:28
Když stále ještě venku mrzne jen praští a už není sníh, náš malý vnuk si dovede poradit a staví sněhuláky z hmoty, připravené na knedlíčky do polévky: