POTULNÉ JARO KLIČKUJE...

25. března 2010 v 6:49
"Potulné jaro kličkuje dlouho rozestlanou ornicí, sněhy i dešti a ospalé barvy se vyčkávavě protahují. Země koktá a kucká, ale jednoho dne přece jen vykukující kukačka zjistí, že vše je připraveno, bezpečno, a to už všichni ptáci se rozlétnou s mírnou melodií v zobáčcích a začnou stehovat obžurky hnízd.
Roztržky kořenů a rozmilovanost větvoví bude bez konce!"...píše František Halas.
A ještě básník: Na pedály strání stoupne ráno, lesy smírně a vznešeně zahučí a pak kdeco i s tím posledním chcípáčkem bude zpívat svítáníčko. Misečky víček, zneklidněné tíhou světla, rozkmitá pomrkávání dětí do zubatého slunce, z otloukaného proutku vynutí kluci písničku a bosorky šlahouny ostruží a malení připíchnou k zemi jarní bídu sedmikrásky.sedmikrásky1
sedmikráska2
SEDMIKRÁSKA CHUDOBKA Bellis perennis

Květy jsou nahloučené do úboru, jedná se o tak zvaný biologický květ - květenství. Okrajové květy jsou bílé, narůžovělé i nachové, terčové květy jsou žluté. Patří do čeledi hvězdnicovité. Je domácí v celé Evropě a roste hojně na lukách a trávnících. (Dokonce lze koupit travní osivo se sedmikráskami). Často se ve vyšlechtěných odrůdách pěstuje na zahrádkách a také se hojně využívá k jarní velikonoční výzdobě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MaRket(Q)a -- nááwštěwnííček MaRket(Q)a -- nááwštěwnííček | Web | 25. března 2010 v 6:52 | Reagovat

Pěkný xD

Ahojky:), můj pejsek je v soutěži o nej psa:) Více podrobností se dozvíš na mém blogu nebo klikni tady http://nejpes.blesk.cz/pejsci-80231-3.html  a hlasuj prosíím :) Hlasovat můžeš každou půlhodinu:) Pokud bys pro mého psa hlasovala tak ti předem moc děkuji:)

PS:Máš moc hezkej blog a originální design..!:)
Pokud bys taky chtěla někde hlásnout, stačí napsat, oplatím..!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama