Duben 2010

TULIPÁNY A HYACINTY

30. dubna 2010 v 16:45
Některý rok je jaro horké, ale krátké. Všechny jarní rostliny, keře i stromy rozkvetou najednou a během jednoho týdne všechno odkvete. Letos tomu tak není. Kvetení je postupné a těšíme se z něj dlouho. Tulipány a hyacinty už ale odkvétají. Prodloužení mohou poskytnout fotografie:


tulipány1


SAKURA

28. dubna 2010 v 5:26

VIŠEŇ PILOVITÁ Prunus serrulata 
Tento pěkný strom s trychtýřovitou korunou a vzpřímenými větvemi teď právě kvete. Jeho obliba spočívá ve velkých, plných tmavě růžových květech, kterými je strom doslova obsypán. Květy jsou stopkaté, vždy po dvou až pěti ve svazečcích. Listy jsou elipsovité, pilovité, při rašení červenavě hnědé, později zelené. Na podzim se vybarvují do žlutých i červených odstínů. Strom roste dosti rychle a dorůstá výšky až 12 metrů.
Patří do čeledi růžovitých.


Sakura1RYBNÍČEK

26. dubna 2010 v 13:18
Ke konci minulého týdne rtuť teploměru příjemně stoupala a  tudíž byl čas připravit se na víkendový pobyt v přírodě. Jezdíme k rybníčku.
Mně připadl úkol zajistit plná bříška hladových výletníků. Začala jsem tím, že jsem chystala nádivku k pečenému kuřeti. Tentokrát jsem ji vyzkoušela péct v keramickém květináči:


květináčkyDVOJE NAROZENINY

19. dubna 2010 v 17:35
Jsme velká rodina, proto se narozeniny  u nás slaví každou chvilku. Ty dubnové jsou dvoje, dámské. Z prvních mám vyfocenou kytici, která má kromě jarních květů také čokoládové bonbony pro jubilantku:

kytice


ZLATÉ DEŠTĚ

16. dubna 2010 v 10:48
I v těchto deštivých dnech kvetou zlaté deště. Přestože je to název lidový (české botanické jméno je zlatice převislá), je výstižný, zvláště když je rostlin pohromadě mnoho a pozlacují naše zahrady, parky, svítí nám na cestu kolem silnic a dálnic:


forsythie2


VINCENT

14. dubna 2010 v 5:12
Dnes má svátek Vincent, Vincenc.
Jediný Vincent, kterého znám je malíř Vincent van Gogh. Mám ráda všechny jeho obrazy. A protože je jaro, těším se z jeho kosatců:


kosatce1

VELIKONOČNÍ HLAVIČKA

4. dubna 2010 v 18:04
Jarní nádivku, která nese tento název, nám připravovala maminka. Jako děti jsme byly vyslány na kopřivy a popenec, a protože jsme v té době už měli doma  housata a kuřátka, část kopřiv byla rozsekána do nádivky a část byla smíchána s otrubami jako potrava těm malým žlutým opeřencům.
Velikonoční hlavičku peču každý rok. Několik let jsem hmotou plnila keramického beránka.  Letos jsem si koupila novou zapékací mísu a čekala jsem jak se vše podaří:ZELENÝ ČTVRTEK

1. dubna 2010 v 12:38
Velikonoce jsou krásné jarní svátky. Po dlouhé letošní zimě jsme na ně čekali s nadějí na příjemné jarní počasí. Snad se vydaří. Všechny jarní květiny netrpělivě dohánějí co zachumlané pod sněhovou přikrývkou zmeškaly.
O Velokonocích vychutnáváme teplé slunce, zpěv ptáků, ale i dobré jídlo:

očka