SAKURA

28. dubna 2010 v 5:26

VIŠEŇ PILOVITÁ Prunus serrulata 
Tento pěkný strom s trychtýřovitou korunou a vzpřímenými větvemi teď právě kvete. Jeho obliba spočívá ve velkých, plných tmavě růžových květech, kterými je strom doslova obsypán. Květy jsou stopkaté, vždy po dvou až pěti ve svazečcích. Listy jsou elipsovité, pilovité, při rašení červenavě hnědé, později zelené. Na podzim se vybarvují do žlutých i červených odstínů. Strom roste dosti rychle a dorůstá výšky až 12 metrů.
Patří do čeledi růžovitých.


Sakura1Sakura2


Sakura3
Sakury patří beze sporu k nejkrásnějším na jaře kvetoucím dřevinám a jaro reprezentují. Jsou předzvěstí bohatství a lásky. I v Číně symbolizují lásku a ženskost, v Japonsku jsou zase syymbolem pomíjivosti.
Domovem sakur je Japonsko, Čína, Korea a Indie. Stromy byly pěstovány a opěvovány japonskými básníky a zpěváky již v roce 794. Svátek sakur je každoročně velkou jarní oslavou.Na závěr jeden krásný obraz Claude Moneta. (Možná jsou to i sakury, možná jiné krásné rozkvetlé stromy).

sakury
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Iva Iva | Web | 8. května 2010 v 17:33 | Reagovat

Sakury se mi moc líbí, ale u nás měly letos hned listy a kvítek sem tam nějaký. Zřejmě odpočívají, loni byly jako  obrovské kytice.

2 primula primula | Web | 9. května 2010 v 19:21 | Reagovat

Iva - Je to pravda, že některý rok si ty kvetoucí stromy potřebují odpočinout.ostatně tak jako každý živý tvor, že?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama