Duben 2011

BERÁNEK

24. dubna 2011 v 19:26
Pečený beránek je velikonoční atribut. K Velikonocům patří a nedovedeme si tyto svátky bez něj představit. Připraven může být na mnoho způsobů, mnoho jsem jich vyzkoušela a nevím, který recept je nejlepší. Většina z nich je totiž ověřena každoročním tradičním pečením a všechny jsou dobré. Zkouším i slané varianty a tady je jeden z nich. V podstatě je to velikonoční hlvička pečená v keramické formě:


"JARNÍ" KYTICE

22. dubna 2011 v 16:58
Dělení květin na ty, které jsou vhodné pro ženu a ty, které jsou vhodné pro muže, je obtížné. Jsou floristé, kteří si s tím poradí, přesto lze říci, že pro neodborníka je to složité. Čtyii kamarádky měly představu, že kytka je ten pravý dárek a rozhodly se, že situaci vyřeší po svém. U dotyčného muže, kterému chtěly kutici věnovat, nezmaly jaké květiny má v oblibě, ale bezpečně věděly, že nepatří k vegetariánům. A tak nechaly "uvít" kytici krásnou, voňavou a obdivuhonou:


VÝLET S VNUKEM

18. dubna 2011 v 17:44

Jaro je v plném proudu, správněji v plném květu:JARNÍ VÍKEND

4. dubna 2011 v 21:05


I když u nás o víkendu žádné teplotní rekordy nepadaly, bylo krásné, teple jarní počasí. Všechny jarní cibuloviny vykvetly naráz: